Korepetycje z angielskiego – kluczowe czynniki w powodzeniu nauki

Skuteczne korepetycje z angielskiego – tajemnica w podejściu

 

Korepetycje i szkolne kursy języka angielskiego, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców, ale także samej młodzieży szkolnej, która sama zauważa konieczność brania dodatkowych lekcji, ponieważ przy obecnej liczebności klas, indywidualne podejście i poświęcenie optymalnej ilości czasu każdemu uczniowi staje się niemożliwe. Mamy obecnie wiele możliwości skutecznej nauki języka angielskiego. Najczęściej wybierane to korepetycje świadczone przez studentów lingwistyki lub profesjonalnych nauczycieli, szkoły językowe ze specjalnymi programami nauki dla młodzieży, kursy językowe i wiele, wiele innych.

Szkoły językowe

Szkoły językowe wyrastają jak grzyby po deszczu i kuszą niezliczonymi abonamentami, dzięki którym nauka języka angielskiego ma stanowić czystą przyjemność i być frajdą bez jakiegokolwiek wysiłku. Niestety w rzeczywistości nie jest tak łatwo. Często decydujemy się na wykupienie wielu semestrów jednocześnie i myślimy, że tym sposobem zapewnimy sobie stały przypływ motywacji – skoro zapłaciliśmy, to będziemy się uczyć. Z naszego doświadczenia wynika, że w takim postępowaniu jest często pewna doza iluzji, a wydane pieniądze wcale nie zapewniają motywacji do nauki i niejednokrotnie przepadają.

skuteczne koepetycje z angielskiego na ursynowie

Korepetycje specjalisty

Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauki angielskiego, są dobrze przeprowadzone korepetycje ze specjalistą. Jest rzeczą niezwykle istotną, aby nauczyciel od samego początku nawiązał prawidłową relację z uczniem. Dość często się zdarza, że nauczyciele podporządkowują się uczniom i są bierni wobec ich niewłaściwych zachowań. Taka sytuacja jest zdecydowanie niedopuszczalna. Dobry nauczyciel już od pierwszej lekcji powinien wyznaczyć właściwe granice i ustalić jednoznacznie hierarchię, w której to nauczyciel jest osobą decyzyjną i to on ustala tematykę oraz metodykę prowadzonych zajęć. Tylko w takiej atmosferze korepetycje z angielskiego przyniosą zamierzony skutek – dobry nauczyciel doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Dziękujemy za pomoc Dr. Karolinie Popielarskiej Korepetycje angielski Ursynów

 

Korepetycje z angielskiego – kluczowe czynniki w powodzeniu nauki
Rate this post