Jaką gitarę kupić dla dziecka, aby nie zniechęciło się do nauki?

Jaką gitarę kupić dla dziecka?

 

Jak kupujemy gitary dla dzieci w Polsce?

W Warszawie mamy dziesiątki sklepów muzycznych, ale w małych miejscowościach sprawa zaczyna się komplikować. Większość rodziców postanawia kupić gitarę najtańszą i nie zawsze dobrze się to kończy. Oczywiście nie każdego stać na oryginalny hiszpański instrument lutniczy, a nawet nie zaleca się takich ruchów na samym początku przygody z gitarą. Jednak istnieją sposoby, aby wyjść z tego odwiecznego dylematu obronną ręką. Przede wszystkim musimy kupić instrument, a nie zabawkę. Kupując najtańsze egzemplarze  z aukcji internetowych najczęściej płacimy dwa razy, Okazuje się bowiem, że taka gitara zupełnie nie stroi lub w oczach zmienia kształty z powodu użycia świeżego drewna, które nie odbyło nawet namiastki procesu sezonowania.

Gitary klasyczne sklep

Zatem jaką gitarę warto wybrać dla dziecka?

Jeśli dziecko poważnie przymierza się do nauki gry na gitarze, proponujemy zawsze przemyślane rozwiązania. Zdecydowanie nie ma sensu zakup najtańszych propozycji, gdyż na takich wynalazkach nie da się wydobyć właściwych dźwięków, a nieprawidłowa budowa często powoduje też niedogodności natury fizycznej, które znacząco obniżają zapał do nauki. Jednocześnie nie ma też sensu zakup najdroższych gitar klasycznych i do z dwóch powodów. Po pierwsze chcąc nie chcąc zapał u dzieci zawsze jest niepewny i ryzykujemy bardzo dużą stratę finansową. Po drugie zawsze warto zostawić sobie miejsce na lepszy sprzęt, gdy okaże się, że dziecko zakochało się w grze. Wtedy zmiana instrumentu staje się wielką radością, dodatkową motywacją i inspiracją do wchodzenia na wyższe poziomy.

Zakup prostej markowej gitary klasycznej. Nie musi być droga, ale niech będzie modelem sprawdzonym, który w przyszłości możemy odsprzedać.

Gitary używane. Warto kupić instrument z drugiej ręki – znajdziemy już w internecie profesjonalnych sprzedawców, którzy zapewniają bardzo wysokiej jakości gitary używane z rynku rodzimego lub importowane. Kupując używane gitary klasyczne z gwarancją nie mamy się czym martwić – są to najczęściej sprawdzone modele, wyselekcjonowane przez specjalistów, które w przyszłości możemy odsprzedać po tej samej cenie – czysta oszczędność.

Wypożyczenie gitary. Jest to obecnie jedna z najbardziej korzystnych form użytkowania instrumentu – szczególnie w pierwszym okresie nauki, gdzie przyszły zapał zawsze stoi po znakiem zapytania. Z obserwacji wielu szkół wynika, że ponad 57% uczniów zawiesza lekcje już po pierwszych tygodniach. W takim przypadku zwracamy gitarę i czekamy na lepszy moment, a w kieszeni zostaje kilkaset zł.

Przepłacamy za gitary dla dzieci

Na poniższym wykresie widać, że połowa rodzin przepłaca za nowe gitary, gdy możemy bardzo dużo zaoszczędzić dzięki wypożyczeniu lub zakupie gitary używanej.

Jaką gitarę wybrać dla dziecka

Opracował Krzysztof Mrozowski

Jaką gitarę kupić dla dziecka, aby nie zniechęciło się do nauki?
3.3 (66.67%) 3 votes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *